Vali Ali Yerlikaya ve eşi Hatice Nur Yerlikaya Hanımefendiyi İstanbul Valiliği girişinde Vali Yardımcıları, kurum müdürleri ve valilik çalışanları karşıladı.
Polis tören mangasını selamlayan Vali Yerlikaya, şeref defterini imzaladıktan sonra yaptığı konuşmada; “Burada hep beraber aziz İstanbul’umuza hizmet edeceğiz. Bu vazifeye şahsımı layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. Bu güvene layık olmak için Cenâb-ı Allah’a dua ediyoruz.
İstanbul’da göreve başlayalı iki gün oldu ancak hafta sonuna denk geldiği için bugün bizim resmî olarak Valilik’te ilk günümüz. Başta en kıdemli vali yardımcımız olmak üzere, bütün vali yardımcılarımızın, kaymakamlarımızın, mülkî idare amirliğimizin ve ilde görev yapan bütün çalışanlarımızın İstanbul’u hak eden seçkin kişiler olduğuna yürekten inanıyorum.
Aziz İstanbul’a sizlerle beraber yüz akıyla hizmet etmeyi temenni ediyorum. Gaziantep’ten ayrılığın hüznüyle birlikte payitaht şehir, medeniyetlerin beşiği aziz İstanbul’da hizmet etme onur ve heyecanını içimizde taşıyoruz. Sizlerle beraber bu güzel şehrimize ve İstanbullulara gayret ve şevkle hizmet etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.” şeklinde konuştu.
Vali Yerlikaya, bir süre kabul salonunda sohbet ettiği vali yardımcıları ile daha sonra Lale Salonu’nda toplantı gerçekleştirerek, ilde yürütülen hizmetlere ilişkin bilgiler aldı.